Незабележка (Flōs ǐnapprěhensǐbǐlis) е измислено цвете, което расте по краищата на съзнанието в състояние на полусън. Линей разказва за нея на приятели след експедицията си в Лапландия през 1732 г. Впоследствие избира да не я включи в „Systema naturae“, защото не може да прецени дали пространството на сънищата принадлежи обективно на природата. Според Милър Линей споменава незабележката само веднъж по време на престоя си в Англия, в полупияно състояние.
Повечето информация, която имаме за незабележката, идва от описанието на Никос Триантафилу, който я забелязва по време на опитите да картографира сънищата си. Според него цветето се забелязва винаги с крайчеца на окото, когато си разсеян. Концентрацията пречи на забелязването. Цъфти най-често от свободните асоциации. Миризмата му е свързана с настроението на миришещия и времето от денонощието. Може да се усети за няколко секунди директно след събуждането и често бива обърквана с емоция. Критиците на Триантафилу отбелязват, че изследванията му не отговарят на стандартите на емпиричната наука, пропускайки, че самият той определя себе си като „спекулативен изследовател“.
Приложената скица на незабележката е нарисувана от Александра Колева по най-добрия възможен начин. Най-вероятно цветето въобще не изглежда така.